osa1 github gitlab twitter cv rss

Github'a taşınıyorum

February 11, 2011 - Tagged as: tr.

Çöplük gibi bilgisayarımda 10 farklı yere yedek alıp, hangisinin son yedek olduğunu hatırlamaya çalışmaktansa, github kullanmaya karar vermiştim ve bir süredir ödevlerimi ve diğer çalışmalarımı github’da saklıyordum.

İki çalışmam ve C ödevleri hariç tüm kodları aktardım. C ödevleri arasında işe yarar birşey olmadığından sanırım onları koymayacağım, geriye Django ile yazdığım bu blog ve bloga yazı eklemek için yazdığım program kalıyor. Blogun bir sürü düzenlemeye ihtiyacı var, sanırım hiçbir zaman koyamayacağım.

Arşiv düzenleyiciyide artık bu sitede güncellemeyeceğim. En güncel hali bundan sonra github adresimde olacak. Benioku dosyasının ve koddaki açıklamaların güncellenmesi/düzenlenmesi gerek. Bundan sonraki adım sanırım hatalı etiketleri düzeltmek. Last.fm apisi bu konu hakkında yardımcı olabilir sanırım.

Github alanıma şurdan ulaşabilirsiniz(nautilus scriptleri en güncel halinde olmayabilir, bir ara düzenleyeceğim). Aşağıdaki de yazı ekleyicinin son hali.

markdown önizleme özelliği ekledim, yazıyı ekleme sürecini az da olsa hızlandırıyor.(gtk ile html render etmeye çalışanlar için not: anahtar kelime, GtkMozEmbed)